wtorek, 19 lipca 2016

dobranocminęli się na chodniku
on
młody wysportowany
właśnie biegł na trening
i ona
starsza nieco
papuśna buzia umazana czekoladą we mgle papierosowego dymu
minęli się na chodniku
i uśmiechnęli porozumiewawczo do siebie
......
Peggi Sue przymknęła oczy
......
.....tak.......
każdy wybiera swoją drogę
ważne tylko ,żeby dawała radość

I tak jesteś piękna.
Taka jaka jesteś. Z każdą blizną, z każdą łzą, która spływa ci po policzku, bo ktoś powiedział ci coś niemiłego. Z każdym twoim zwątpieniem w siebie, swoją urodę czy inteligencję. Kiedy marszczysz czoło, kiedy robisz ulubioną minę do zdjęcia. Kiedy śmiejesz się prosto z serca, najszczerzej. Kiedy wzruszasz się na filmie, kiedy twoje oczy błyszczą, bo wreszcie widzisz jego.
Jesteś piękna. Bez doczepianych włosów, rzęs, bez markowych ubrań, najnowszego iphone’a, dużej ilości obserwujących na snapchacie czy instagramie. Bez filtra, bez hybrydy i bez retuszu. Jesteś piękna.
Wyłącz na chwilę tego fejsa, nie konturuj twarzy, daj sobie odetchnąć. Nie myśl o tym, jak cię odbierają inni, czasami nie masz wpływu na to, co ktoś sobie pomyśli. Chłopak wybierze mniej piegowatą lub młodszą? Trudno. Nie zadręczaj się, nie warto.
To, co możesz zmienić - zmień jeśli masz się poczuć lepiej, dla zdrowia i dla siebie, ale uważaj. To wszystko jest złudne – nie zmieniaj się dla innych. Wszystkie te lajki, pochwały, komentarze, serduszka i podania dalej, to nie może określać ciebie i twojego życia, przecież wieczorem zostajesz tylko ty i twoja niepewność, z którą nie umiesz sobie poradzić.
Jesteś piękna. Ja w to wierzę, czemu ty nie potrafisz?
[Paulina Hofman]

dobranoc


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

hmmm?