czwartek, 8 grudnia 2016

czwartekpowoli ogarnia mnie Świąteczny nastrój
to moja prywatna osobista pokojowa mini-choinka
w słoiku po buraczkach hehehe


prezenty zrobiłam skromne
bo i za co szaleć nie było

za to w tym roku nie zapomnę o sobie:

Projekt Egoistka-oczyszczania swojego życia
Zadania:
1. Pożegnaj się z frustracją jest ona wynikiem niezgody na to co pojawiło się w twoim życiu. Nie wchodź w nowy rok z buntem i przeszkadzającymi emocjami - uwolnij się od wszystkich niespełnionych oczekiwań. Kup zeszyt napisz na jednej kartce jedno niespełnione oczekiwanie - możesz zapełnić wszystkie kartki. Gdy będziesz pisała oddychaj głęboko i poczuj jak z każdą stroną się rozluźniasz. Zeszyt spal.
2. Napisz listy do osób z którymi powinnaś się pogodzić. Nie wchodź w nowy rok z konfliktami. Uwolnij się od urażonej dumy, gniewu, małostkowości i urazy. Listy możesz wysłać w pięknych kopertach wraz z życzeniami świątecznymi. To ma być komunikat prosto z serca! Nie z ego lub rozumu.
3. Uwolnij się od poczucia winy - pojawia się zawsze wtedy gdy czujemy, że mogliśmy zrobić coś więcej. Jeśli czujesz, że w tym roku nie wykonałaś jakiejś rzeczy na 100 % obiecaj sobie, że w przyszłym roku będziesz uważniejsza. Wykonaj sesję oddychania i wyobraź sobie, że z każdym wdechem i wydechem opuszcza cię napięcie związane z tymi sytuacjami. To już przeszłość teraz możesz z nową świadomością wpłynąć na to co wydarzy się w nowym roku. Pamiętaj, że umysł jest uważny tylko wtedy gdy jest rozluźniony!
4. Uwolnij się od związków, które nie wyszły. Zakończ mentalnie te sytuacje. Jeśli wciąż będziesz utrzymywać obraz tej relacji w umyśle nie będzie szansy na to, by miłość ponownie do Ciebie przyszła. Idź na spacer, wyobraź sobie że twój były partner idzie obok ciebie. Spokojnie się przechadzając powiedz mu w myślach wszystko to co uważasz za ważne, czego nie zdążyłaś powiedzieć. Wyrzuć ten ciężar i nie nieś go w nowy rok. Poczuj jak z każdym krokiem i myślą uwalniasz się od tej sytuacji. Następnie pożegnaj się z nim i wróć do domu sama. Jeśli pojawią się łzy nie panikuj - łzy nas oczyszczają.
5. Zaakceptuj to co znajduje się przed twoim nosem. Przyjrzyj się uważnie relacjom z bliskimi, swoim dzieciom, samej sobie - poczuj wdzięczność za to co posiadasz. Jestem pewna, że nawet jeśli brakuje Ci pieniędzy są wokół Ciebie wartościowe relacje, jeśli brakuje miłości to być może jest przyjaźń. Bądź szczera i obiektywna. Pomyśl jak widziałby twoją sytuację ktoś z zewnątrz. Zbyt często umyka nam to jak wiele dobra jest wokół nas! Wynik swoich obserwacji możesz zapisać i przywiesić w widocznym miejscu.
6. Uwolnij się od wszelkiego napięcia. Wchodź w nowy rok z rozluźnieniem w umyśle - wtedy od startu zobaczysz wiele możliwości i szans. Napięcie trzeba wyoddychać, wyrzucić z ciała. Ja pracuję nad tym świadomym oddychaniem, Calligraphy Health System i medytacją. Jeśli nie znasz sposobów zapisz się na serię masaży, na prowadzoną relaksację lub zajęcia oddechowe.
7. Oczyść swój umysł z ocen i koncepcji na temat tego co powinno się wydarzyć. Zapytaj siebie na co czekam? Napisz na kartce. Sprawdź która z tych rzeczy jest związana z twoim wewnętrznym stanem (np. spokojem, rozluźnieniem, świadomością itd.) uświadom sobie, że nie ważne co cie spotka ważne jaki będziesz wtedy miała stan umysłu! To pozwoli ci poczuć, że panujesz nad sytuacją. Abyś poczuła mocno ten stan koniecznie wybierz się na spacer, posiedź w ciszy. Nawiąż kontakt z tym doświadczeniem. Nie wystarczy intelektualna analiza!
8. Jeżeli czujesz do kogoś pretensje, żal lub inne emocje, które Cię blokują weź kartkę i narysuj każdą z nich. Wyobraź sobie jak wyglądają i gdzie znajdują się w twoim ciele. Następnie gdy już stworzysz rysunki (nie trzeba mieć do tego zdolności plastycznych) napisz co chcesz im powiedzieć. Możesz napisać list do swojej emocji. Oczywiście nie wysyłamy listów. Gdy kończymy proces oczyszczania listy drzemy zbieramy papierki do worka i wyrzucamy. Robimy to tak długo aż poczujemy, że ciśnienie się z nas uwolniło. Towarzyszy temu przyjemne uczucie akceptacji.
9. Zrób porządek w swoim domu, biurze i szafie. Wyrzuć wszystko to co zabiera Ci przestrzeń. Nie zagracaj się niepotrzebnymi przedmiotami. W zamian za to stwórz sobie bezpieczne miejsce do relaksacji, siedzenia w ciszy, oddychania i zatrzymania. To będzie znak, że w nowym roku chcesz się zatrzymać i zwolnić.
Pozwól odejść wszystkiemu co ci nie służy. Stwórz przestrzeń w sobie. Wtedy w nowym roku pojawi się wiele prezentów 😉 Zobaczysz!

3 komentarze:

  1. Mnie tez ogarnia "swiatrczny nastroj".
    Zamowilam zgrzewke czerwonego wina, bedzie jak barszczyk jak zagryze pierogiem :)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Muszę sobie wydrukować te wszystkie punkty bo inaczej do końca roku i tak zapomnę :) Buziaki :*

    OdpowiedzUsuń

hmmm?